Türkiye'nin önde gelen tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler imalatçısı ve markası olan Bıçakcılar, 1959 yılından bu yana sağlık sektörüne hizmet vermektedir.

İnsan Kaynakları Politikamız

 
Bıçakcılar İnsan Kaynakları Departmanı tüm Bıçakcılar çalışanlarının yetkinlik ve motivasyonlarının artırılması misyonuna bağlı olarak; işe alım ve oryantasyon; performans yönetimi, yetkinlik görüşmeleri, eğitim planlaması, eğitim etkinliğini değerlendirme, katma değer yaratan önerileri değerlendirme, çalışanlara yönelik etkinlik organizasyonları gibi çalışmaları gerçekleştirmektedir.


Bıçakcılar İnsan Kaynakları Politikası

 • Bıçakcılar'ın plan ve hedefleri doğrultusunda organizasyon yapısını dinamik tutmak ve değişime hazır olmasını sağlamak.
 • Bıçakcılar'a, eğitim düzeyi yüksek, iyi yetişmiş, yeniliklere ve değişimlere açık, girişimcilik yeteneğine sahip, enerjik, kendisini ve işini geliştirmeyi hedefleyen, eleman yetiştiren, Bıçakcılar değerlerini benimseyip yaşatacak kişileri kazandırmak.
 • Yetkinliklere ve hedeflere dayalı performans değerlendirmesi ile çalışanların verimliliğini arttırmak.
 • Çalışanlara, daha profesyonel bir ortam ve kariyer geliştirme fırsatları yaratmak.
 • Kaliteyi arttırmaya yönelik eğitim faaliyetlerini yürütmek.
Bıçakcılar İnsan Kaynakları Profili

 • Üstlendiği işe uygun yetkinlik profilinde
 • İstekli ve gayretli
 • Sorumluluk sahibi ve güvenilir
 • Yeniliklere açık
 • Müşteri odaklı
 • Ürün ve sistemin kalitesinin sağlanmasında bireysel sorumluluğunun farkındaStaj BaşvurularıLise Stajı

Bıçakcılar'da lise stajyer başvuruları her yıl Haziran ayı içersinde kabul edilir ve lise stajyerlerinden akademik yıl süresince yararlanılır.

İnsan Kaynakları Bölümü her yılın Nisan ayında bölümlerden istenilen öğrenci sayısını, meslek alanını, staj günlerini bildiren stajyer taleplerini alır. Bölümlerden gelen talepler doğrultusunda ilgili okul müdürlükleri ile iletişim kurarak, talepleri iletir.

Okul tarafından belirlenen işletmede staj yapacak olan öğrencilerin meslek eğitim sözleşmeleri ilgili okullardan, en geç Eylül ayı eğitim öğretim yılı başlangıç haftası içinde İnsan Kaynakları Bölümü'ne ulaştırılarak staj süreci başlatılır.


Üniversite Stajı

Bölümler üniversite stajyer taleplerini her yıl Mayıs ayı içersinde İnsan Kaynakları Bölümüne bildirir. Bıçakcılar'da staj yapmak isteyen üniversite öğrencilerinin en geç 30 mayıs tarihine kadar İnsan Kaynakları Bölümüne başvurmaları gerekir.

Stajyerlerden gelen talepler ile bölümlerden gelen talepler üniversite ve yüksek okulların kapanış dönemleri ve işletmenin üretim programı ile toplu izin dönemi göz önünde bulundurularak eşleştirilir, staj programı oluşturulur. İlgili bölümlere ve stajyerlere bilgi verilir.

Daha çok öğrenciye staj imkanı sunabilmek için ilke olarak aynı öğrencinin ikinci bir stajını firmamızda yapmaması benimsenmiştir.